Bizness

Vēlme sasniegt vairāk – pasaules virzītājspēks

Kāpēc mēs katru dienu ceļamies un kaut ko darām? Kāpēc dodamies uz darbu? Kāpēc veidojam karjeru, attīstām un piepildām savas idejas? Vispār jau jāsaka, ka ne visi to dara, tomēr vairums cilvēku katru dienu kaut ko dara savas dzīves labā, kaut pa kripatiņu virzās uz priekšu, uz augšu. Tā ir cilvēkā dabiski ieliktā vajadzība tiekties uz labākiem apstākļiem, vieglāku un labāku dzīvi – Vēlme sasniegt vairāk

ad

Un tieši šis dzinulis ir tas, kurš virza uz priekšu visu cilvēci. Pretējā gadījumā mēs nevarētu runāt par atklājumiem medicīnā, tehnoloģijās un citās jomās, kur gudri prāti velta katru savu mūža dienu, lai padarītu labāku savu un citu cilvēku dzīvi.

Bet runa jau nav tikai par tādām globālām un netveramām lietām, kas virza visu cilvēci, bet arī par katra mūsu ikdienu. Ir pilnīgi normāli, ka visu laiku gribam kaut nedaudz, bet uzlabot savu dzīvi, kaut ko mainīt, attīstīt. Tāpēc izglītojamies, attīstām savas prasmes, personību, lai varētu iegūt labāku darbu, lielākus ienākumus, kas ļautu piepildīt savas ieceres un vajadzības.

Nauda ļauj iegūt labākas preces

Vēlme gūt lielākus ienākumus ir viens no pamatdzinuļiem, kas mūsdienu sabiedrībā rosina cilvēkus darboties, attīstīties, mācīties un piedalīties konkurences cīņā darba tirgū. Katrs, izejot no savām prasmēm un interesēm, meklē ceļu, kā piepildīt savas finansiālās ambīcijas. Tas gan nav viegli, šajā ceļā saskaramies ar izaicinājumiem un problēmām, arī neveiksmēm, jo biznesa un darba vidē vajadzīga veiksme, labas idejas, lielas darbaspēja, arī talants savā jomā.

Jo vairāk naudas izdodas nopelnīt, jo labāku dzīvi sev un savai ģimenei varam nodrošināt. Dzīvot labākā mājvietā, braukt ar labāku auto, iegādāties labākas preces. Un šajā gadījumā naudai ir nozīme, jo tas ļauj pirkt kvalitatīvākas preces. Varbūt, ka dažos segmentos tam nav nozīmes, bet tomēr kvalitāte ir svarīga gan mūsu drošībai, gan veselībai.

ad

Piemēram, varam atļauties nopirkt labāku un veselīgāku pārtiku, nopirkt vajadzīgos medikamentus, apmeklēt ārstus, ieguldīt līdzekļus veselības profilaksē, kaut vai nopirkt automašīnai jaunas riepas, kas ir no premium segmenta. Tādas jaunas riepas noteikti ietekmēs drošību un ļaus ziemā daudz labāk uz ceļa pārvaldīt savu auto. Bet tas ir pirkums, kas rēķināms vairākos simtos eiro. Un skaidrs, ka ģimenei tā var būt liela summa vienam pirkumam.

Panākumu mēraukla katram sava

Visas šīs daudzās vajadzības arī ir tas dzinulis, kas liek domāt, meklēt, strādāt un atrast veidus, kā savu dzīvi padarīt labāku. Ja salīdzina ar tām valstīm, kur ir ļoti silts klimats, kur var gulēt šupuļtīklā un ēst to, kas ir kokā turpat pagalmā, visu sezonu staigāt ar dažiem T-krekliem un šortiem, tad viņiem ir ievērojami mazāka motivācija uzlabot savus apstākļus. Viņi dienas pavada laiski un bez satraukuma, lai arī viņiem tā īsti jau nekā nav. Mērenajos klimata apstākļos šāda bezdarbība un noved pie nabadzības, dzīves uz ielas un nakts patversmēm. Ir nemitīgi jādomā, kā nodrošināt pajumti, ēdienu, siltumu, uzturēt ģimeni.

Tomēr šī tema par tiekšanos uz labāku dzīvi ir ļoti diskutaba, jo katram ir sava izpratne ar to, kas ir daudz, kāda ir pārtikusi dzīve. Kāds uzskatīs, ka dzīvo ļoti labi, ja viņa ienākumi ir divi tūkstoši eiro mēnesī, bet citam neļauj gulēt doma, ka otram ir par vienu miljonu vairāk, nekā viņam.
Tāpēc ir svarīgi saglabāt veselo saprātu, atrast līdzsvaru starp tiekšanos uz panākumiem un savu iekšējo harmoniju, sirdsapziņu. Līdzsvars ir vajadzīgs visās lietās, jo citādi agri vai vēlu kaut kas noiet griezi. Nauda un manta sniedz labsajūtu, apmierinājumu, drošību, bet ne vienmēr atnes laimi, siltas attiecības un dvēseles piepildījumu. Tāpēc tiekšanās uz piepildījumu vajadzīga arī šajās jomās.

ad