Bizness

Veiksmīgas dienas pamatā – plānošana

Cilvēkus zināmām mērā var iedalīt trīs veidos. Viena daļa ir tie, kuriem dzīve ir plānošana pilnībā. Viņi perfekti zina, kur viņi būs pēc trīs dienām plkst.18.53 un ko viņi šajā laikā darīs. Ja šādiem cilvēkiem kaut kas notiek, kas nav bijis plānots, tas var izraisīt paniku un neapmierinātību, jo nejaušības, ārkārtas situācijas un sakritības viņiem ir grūti pieņemt.

ad

Otra daļa ir tie cilvēki, kuri ir absolūts pretstats pirmajiem. Haosa cilvēki. Viņiem nekas neatrodas savās vietās, telpās ir gandrīz vai mūžīgā nekārtība, un viņi nezina, ko viņi darīs pēc 10 minūtēm, jo tas vienkārši nav plānots. Tā viņi lēkā no viena notikuma otrā, un, kas ir pats paradoksālākais, viņi jūtas laimīgi un apmierināti ar esošo lietu kārtību.

Trešā un noteikti vislielākā daļa ir tādi, kuri apvieno divus iepriekš minētos cilvēku tipus. Kad nepieciešams, tiek veikta stigra plānošana, kad nav vajadzības, dzīvei tiek palaisti groži vaļā un tad var sākties pilnīgi jebkas, pat haoss.

Mērenība – harmonijas draugs

Kā ir dzīvot cilvēkiem, kuri pieraduši pie galējībām, ir grūti iedomāties, jo tiem, kuriem viss ir sakārtots un saplānots, haoss liksies neizturams, bet tiem, kuri ir haotiski, pie saplānotas dzīves jutīsies garlaikoti. Sasniegt pilnību šādiem cilvēkiem nav viegli, bet ir iespējams. Tiesa, tas paliek katra paša ziņā, kā viņš to panāk.

Savukārt lielākajam vairumam cilvēku, kuri dzīvo atkarībā no situācijas, atrast harmoniju dzīvē ir daudz vieglāk. Atliek vien ievērot mērenību, un mērķi tiks sasniegti veiksmīgāk un labāk.

Darba dienu saplāno, brīvajā laikā – ļaujies izaicinājumiem

Lai kļūtu par veiksmīgu cilvēku, tad viens no veidiem, kā to panākt, ir ievērot zināmus nosacījumus, proti, darba laiku un darba dienu vēlams saplānot, kamēr atpūtai paredzētajā laikā var ļauties zināmai nekārtībai un haosam, lai līdzsvarotu savus spēkus.

ad

Kāpēc plānošana ir vajadzīga?

Parasts piemērs no ģimenes dzīves: sievietei no mazpilsētas ieplānota skaista procedūra Rīgā – lāzerepilācija, savukārt vīram tieši šodien ir nepieciešams iegādāties jaunas auto riepas, jo tuvojas sezona, kad jāmaina ziemas riepas pret vasaras riepām, un tieši šī viena diena ir brīva, lai varētu tam atvēlēt laiku.

Haotiski cilvēki visticamāk raustu deķīti katrs uz savu pusi, kavētos un kašķētos, kamēr plānotājiem izdotos vienoties, kā brīdī, kamēr sieviete izbauda lāzerepilācijas darba augļus, vīrs dodas uz tuvāko auto preču veikalu iegādāt auto riepas. Tā ir īsta loģistikas māksla, lai būtu gan saplānots laiks, gan izdevīgākais ceļš, un ieguvēja ir visa ģimene.

Pa karjeras kāpnēm vieglāk kāpt, plānojot

Ja nu ar plānošanu neizdodas tik ļoti veiksmīgi tikt galā, internetā google.lv meklētājā var atrast gana daudz padomu, kā izdarīt to veiksmīgi. Piemēram, padomi, kā saplānot savu brīvo laiku, ir ļoti vērtīgi tiem, kuri savā brīvajā laikā nekad neizdara to, ko patiešām ir vēlējušies, jo visu laiku sanāk ļauties plūdumam un bieži vien tiek palaistas garām izdevības.

Laba padomu bāze ir arī šajā www.irdarbs.lv rakstā. Pamatā visos plānošanas padomos iesaka sekojošas lietas:

  1. Sastādi darbu sarakstu
  2. Nosaki prioritātes
  3. Nosaki termiņus, līdz kuram ir jāpaveic noteiktie darbi plānā
  4. Izpildi savus plānus!

Šādi plāni ļaus ne tikai sakārtot veiksmīgāk dzīvi, iet mērķtiecīgāk uz mērķi, bet parādīs, ka tavā dzīvē tik tiešām notiek pārmaiņas un darbi tiek īstenoti. Bieži vien, kad esam padarījuši savus darbus, piemēram, nopirkuši tās pašas auto riepas, mēs par to aizmirstam, un kad pēc nedēļas domājam par padarīto iepriekšējā nedēļā, bieži vien brīnāmies, kur mums tas laiks ir pazudis, atkal nekas nav izdarīts, mērķi nav sasniegti. Pat mazu mērķu sasniegšana ir panākums jūsu dzīvē. Lai jums izdodas!

ad