Preces Skaistumam

Radīšanas un dāvināšanas prieks — aktuāli, tuvojoties Ziemassvētkiem

Nav jau nekāda māksla tirdzniecības centrā nopirkt jau gatavu un pat iesaiņotu dāvanu, kurai pat īsti nezinām saturu. Un tad to svinīgi pasniegt kādam, sajūtoties tā, it kā kaut kas ļoti labs būtu paveikts. Bet Ziemassvētki savā dziļākajā būtībā tomēr ir par kaut ko citu — par to, kā radīt prieku sev un citiem, kā būt kopā un izdarīt kaut ko patiesi labu un vērtīgu. Ziemassvētki ir došanas laiks, radīšanas un dāvināšanas prieks, bet ne tikai materiālā ziņā. Jo no sirds gatavota un iepriecinoša dāvana arī var neko nemaksāt. Bet tā tiks novērtēta daudz vairāk par tām, kas steigā paķertas veikalā.

Darboties kopā ar bērniem — rotājumi, dāvanas, kartītes

Ziemassvētki ir ģimenes svētki, kurus visvairāk tomēr gaida bērni. Un viņiem par prieku vecākiem vajadzētu atrast laiku, lai kopā ar savām atvasēm nodotos Ziemassvētku noskaņas radīšanai.

  • Kopīgi izveidojiet Adventes kalendāru!
  • Gatavojiet rotājumus Ziemassvētku eglītei un telpu izdekorēšanai!
  • Pagatavojiet sirsnīgas dāvaniņas ģimenei un draugiem!
  • Pašu rokām veidojiet svētku kartītes!
  • Kopīgi izcepiet un dekorējiet piparkūras!

Ideju šādām kopīgām svētku laika nodarbēm, kurās var iesaistīties visa ģimene, var būt ļoti daudz, vajag tikai ļauties iedvesmai un improvizēt. Un ticiet — bērni šo kopā būšanu, prieku un nesteidzīgos mirkļus novērtēs daudz vairāk nekā dārgas dāvanas. Protams, ka arī dāvanas viņi gribēs saņemt, bet ir svarīgi radīt sajūtu, ka Ziemassvētki nav tikai par dāvanām.

Radi dāvanas pats

Ir tik daudz interesantu ideju paštaisītām un sirsnīgām dāvanām, ka būtu grēks sūdzēties. Te ļoti noderīgs var būt internets, it īpaši vietne Pinterest, kur ir daudz vizuālu iedvesmas avotu. Lai paša rokām pagatavotu dāvanas, nemaz nav jābūt lielam rokdarbniekam vai māksliniekam, pietiks, ja prot lietot šķēres, līmi, rakstīt un kaut ko sasiet! Lūk, dažas idejas, ko varat izgatavot pašu rokām un pasniegt kā jaukas dāvanas Ziemassvētkos.

  • Var izliet sveces ar dažādiem aromātiem un dekoriem. Tās noderēs katrā mājā, radot patīkamu noskaņu un aromātu tumšajos ziemas vakaros.
  • Ja vasarā ir ievāktas tējas no mūsu pašu pļavām, tās var ielikt skaistos pašu darinātos iepakojumos, pievienot uzrakstus un informāciju par katras tējas labajām īpašībam.
  • Nopērc dazādas garšvielas, saliec tās trauciņos, kurus izdekorē un papildini ar noderīgu informāciju. Par šādu dāvanu priecāsies katra saimniece.
  • Grāmata ir laba un gaidīta dāvana. Bet to arī var papildināt ar paštaisītiem vāciņiem un grāmatzīmi.
  • Personalizēts foto albums — ar īpašām bildēm, aprakstiem un mīļiem vārdiem. Tas sildīs sirdi gan vecākiem, gan labākajai draudzenei, gan ikvienam citam tuvam cilvēkam, ar kuru jums ir īpašs stāsts un atmiņas.

Arī korporatīvās dāvanas var būt oriģinālas

Par dāvanām domā ne tikai majās, bet arī uzņēmumos un kolektīvos. Tiek apdāvināti sadarbības partneri, kolēģi un darbinieki. Lai gan šķiet, ka korporatīvās dāvanas ir tādas bezpersoniskas un tikai ķeksīša pēc, arī šeit var pieiet radoši. Var pasūtīt dāvanas, kas izgatavotas ar personalizētu apdruku un īpašu iepakojumu. Te var noderēt dažādi drukas pakalpojumi, arī krāsaina un personalizēta līmlenta. Ar apdruku var tikt radīta tāda līmlenta, kuru rotā uzņēmuma logo vai kaut kas cits aktuāls. Šāda līmlenta labi der dāvanas noformēšanai, bet pasūtīt tādu var pie limlentas.lv. Tāpat var, piemēram, papildināt korporatīvās dāvanas ar kolektīva darinātām un ar roku rakstītām kartītēm. Tas būs sirsnīgs un personisks papildinājums dāvanai.

Lai līdz svētkiem īstenotu visas sev aktuālās idejas, kas saistītas ar dāvanām, rotājumiem, radošajām aktivitātēm, par to jāsāk domāt laikus, jāplāno un jāgatavojas, jo citādi Ziemassvētki pienāks nemanīti.