Uncategorized

Punktualitāte – cilvēka labākā īpašība

Punktuāls cilvēks ir uzticams. Tā ir pirmā īpašība, uz kuru skatās darba devējs aicinot uz pārrunām savu potenciālo darbinieku. Punktualitāte ir svarīga ne tikai darbos, bet arī lai tiktos ar draugiem, lai apmeklētu ārstu, dažādus pakalpojumus.

ad

Iedomājieties situāciju, kad ierodaties uz biznesa tikšanos, bet jūsu partneris nav uz vietas, ir izgājis un neviens nezina teikt, kad viņš atgriezīsies? Jums momentā tiks sabojāts iespaids, radīsies šaubas par potenciālo darījumu ar šo cilvēku. Vai maz ir iespējams šim partnerim uzticēties?

Nedaudz cita situācija – jums ir pieraksts pie ārsta. Esat izbrīvējis stundiņu darbā, lai apmeklētu dermatologu un veiktu dzimumzīmju pārbaudi. Dzimumzīmju pārbaude notiek pēc iepriekšēja pieraksta, tāpat kā jeb kurš ārsta pakalpojums. Jūs gaidāt jau pus stundu, bet no ārsta ne miņas. Ko darīt? Doties prom un pierakstīties pie cita speciālista uz dzimumzīmju pārbaudi? Vai turpināt gaidīt un nopietni nokavēt darbu?

Tā ir ķēdes reakcija. Tiklīdz viens cilvēks ir nepunktuāls un patstāvīgi kavē, tā sabrūk visu pārējo plānotais laiks. Kaut vai pie ārsta. Ja pieraksts kavējas jau stundu – skaidrs, kāds neieradās laikā, iespējams, pats ārsts. Protams, ir brīži, kad situācijai ir attaisnojums, tomēr vai vienmēr?

ad

Punktuāli cilvēki prot par sevi radīt lielisku iespaidu. Ierasties laikā, tas nozīmē, ka cilvēks ir uzticams. Ja cilvēks ierodas laikā, tad rodas sajūta, ka viņam ir interesanti ar jums tikties, ir interese sarunai, komunikācijai.

Kādas ir sekas, kad cilvēks nav punktuāls?

Būt punktuālam nav viegli. It sevišķi, ja šī īpašība nepiemīt no sākta gala. Dažkārt patiešām ir attaisnojums – liels attālums, sastrēgumi, dažādas ārkārtas situācijas. Nepunktuāls cilvēks ietekmē pats savu darba kvalitāti, sekmes mācībās un nākotnes iespējas.

Mūsdienu vidē cilvēki paliek slinkāki, kavēšana un novēlošanās var kļūt par nelāgu ieradumu. Galvenais ir turēt sevi grožos un vēlēties būt punktuālam, precīzam un uzticamam. Mēs taču nevēlamies ar vien ilgāk aizkavēties darbā, garās rindās un tikšanās reizēs.

ad