Finanses

Nekustamais īpašums kā ķīla

Finansiālās problēmas būs pazīstamas gandrīz katram. Tās var būt nelielas un īslaicīgas, bet kādam ir gadījies ilgāku laiku lauzīt galvu, kā savilkt galus kopā. Katrs būs kaut reizi meklējis risinājumus, kad ir steidzami izdevumi. Tas viss ir normāli un var notikt ar katru. Ne visām dzīves situācijām var sagatavoties.

ad

Protams, ka daudz drošākā situācijā ir tie, kuriem ir iekrājumi, ko var izmantot  neparedzētās situācijās, darba zaudēšanas gadījumā izmantot kā drošības spilvenu. Tomēr nauda ir mainīgs lielums, par kā pastāvību savā maciņā nekad nevaram būt simtprocentīgi pārliecināti.

Kredītpakalpojumi ir viena no nozarēm, kas sniedz atbalstu un rīcības iespējas tad, ja citu risinājumu nav. Kredītu izmantošana prasa no cilvēkiem pārdomātu rīcību, plānošanu, arī labu finanšu pratību, tad kredīts nebūs slogs, bet gan atbalsta punkts, lai atrisinātu kādu situāciju. Tomēr reālā dzīve liecina, ka ne visiem izdodas veiksmīgi tikt galā ar līgmattiecībām, ko uzliek izmantotie aizdevumi.

Neapdomības sekas

Kad kredīti kļūst par apgrūtinājumu, tad situācija nav no tām labākajām, jo var izveidoties pavisam nepatīkami scenāriji, kas ietver parādu piedziņu, mantas konfiskāciju, kredītvēstures sabojāšanu un citas lietas. Tāpēc, jo ātrāk tiek meklēts risinājums, jo labvēlīgāks var būt iznākums. Kredītu apvienošana ir viens no veidiem, kā atrisināt sarežģītu finansiālo situāciju, ko veicinājis kredītu slogs.

ad

Ja kopējā summa, kas jāapvieno par vairākiem kredītiem, ir gana liela, tad par ķīlu var tikt izmantots nekustamais īpašums. Kredītu apvienošana ļaus atbrīvoties no aizdevumiem, tā vietā pret nekustamā īpašuma ķīlu iegūt jaunu aizdevumu ar izdevīgākiem nosacījumiem, mazāku ikmēneša maksājumu, zemāku procentu likmi.

Ja ir savs īpašums, tad tā ieķīlāšana, lai atrisinātu finansiālo situāciju, ir prātīga rīcība, jo pretējā gadījumā šo īpašumu tāpat var atņemt, ja no aizdevēju puses tiek sākta parādu piedziņa.

Vairāk par kredītu apvienošanu

Kredītu apvienošanai ir jēga tad, ja apvienošanas nosacījumi ļauj panākt situācijas uzlabojumu, samazinot izdevumus par kredītiem, atbrīvojoties no neizdevīgām kredītsaistībām. Kā zināt, cik varēsiet ietaupīt, ja izmantosiet kredītu apvienošanu? Piemēram, var izmantot mājaslapā latvijashipoteka.lv esošo kredītu apvienošanas kalkulatoru. Tas ļaus gūt priekšstatu par reāliem skaitļiem. Tie gan būs aptuveni, bet vismaz varēs saprast, vai ir vērts izmantot šo pakalpojumu.

“Latvijas Hipotēka” ir viens no populārākajiem kredītu apvienotājiem Latvijā, jo sniedz pakalpojumu iedzīvotājiem visā Latvijā, palīdzot risināt finansiālās problēmas, pielāgojoties katra klienta individuālajai situācijai. Visbiežāk arī šajos gadījumos par atbalsta punktu tiek izmantots klienta nekustamais īpašums, kurš uz līguma laiku tiek noformēts kā ķīla. Ja ir pārliecība, ka līguma nosacījumi ir izdevīgi, ka varēsiet segt maksājumus, tad nav bažu par sava īpašumu, kas pēc līguma izpildes atkal pilnībā būs klienta īpašumā.

ad

Kredītu apvienošana ir solis, ko klienti sper jau tad, kad ir pieņēmuši virkni neapdomīgu finansiālu lēmumu, kas novedis strupceļā. Bet tiem, kuriem nav problēmu ar kredītiem, bet ir vajadzības, kuru īstenošanai nepieciešami līdzekļi, noderīgs būs hipotekārais kredīts, kam arī par ķīlu var kalpot nekustamais īpašums. Tādā veidā var iegādāties savu īpašumu, iegūt naudas līdzekļus kādiem lielākiem un svarīgiem pirkumiem, segt iekrātos komunālos maksājumus, izremontēt mājokli un kaut vai doties ceļojumā.

Izvēle ir katra paša rokās. Un katra paša atbildība. Galvenais ir pirms šādiem lēmumiem konsulēties ar zinošiem cilvēkiem un apdomāt savas finansiālās iespējas.