Kas ir Kasko un Octa apdrošināšana?

kaskoViens no zināmākajiem apdrošināšanas variantiem ir automašīnas apdrošināšana. Kā zināms, octa ir noteikti vajadzīga ikvienam mehanizētam transporta līdzeklim, kas ņem dalību ceļu satiksmē. Octa polise, kas iegādāta mūsu valstī, derīga arī ārpus Latvijas – Eiropas Ekonomikas zonā un Šveicē. Octa polises darbību nosaka Octas likums – tajā skaidri atspoguļoti transporta līdzekļa vadītāja pienākumi un tiesības.
Saskaņā ar likumu Octas polises sedz zaudējumus, kas nodarīti citas personas mantai un veselībai. Piemēram, Octa sedz zaudējumus par transportlīdzekļa bojājumiem, pilnīgu zudumu, kā arī par tā evakuāciju no notikuma vietas. Tāpat octa apmaksā videi radītos postījumus, kā arī izmaksā kompensāciju par ceļa, ēku un būvju bojājumiem, ja tāda ir to īpašnieka prasība. Octa atlīdzina arī cietušajai personai radītos zaudējumus, apmaksājot ārstēšanās izdevumus.
Kā var secināt, ieskatoties piedāvājumos – octas cenas mēdz pat visai krasi atšķirties. Tās ietekmē vairākas nianses, piemēram, konkrētās apdrošināšanas kompānijas cenu politika, transportlīdzekļa tips, mērķis, izlaiduma gads, arī informācija par autovadītāju – braukšanas vēsture, juridiskais statuss u.c. Tāpat nozīme ir arī tam, uz kādu termiņu octa polisi ir vēlme pirkt.

Kasko online kalkulators – uzzini labākos piedāvājumus

Otrs auto apdrošināšanas veids ir Kasko. Tā nav obligāta prasība, taču dod daudz lielāku drošību. Un tā – kas ir Kasko? Kasko apdrošināšana ir brīvprātīgs apdrošināšanas veids, kas sedz transportlīdzeklim nodarītos bojājumus negadījuma rezultātā vai tā zādzības rezultātā radušos zaudējumus.
Ja gribi ātri noskaidrot, cik izmaksā Kasko polise, noteikti jāizmanto Kasko online kalkulators, jo tas ir ērts veids, kā, ievadot prasītos datus, uzzināt visu informāciju par aktuālajiem piedāvājumiem. Pirms iegūt aprēķinu no vadošajām apdrošināšanas kompānijām, kasko online kalkulators prasīs pamatinformāciju, piemēram, transportlīdzekļa un tā vadītāja datus. Kad tas izdarīts, kasko online kalkulators parādīs visus atbilstošos piedāvājumus. Nav svarīgi – tiek noformēts kasko online vai apdrošināšanas birojā, daudzus interesē , kā veidojas cena kasko polisei. To ietekmē dažādi faktori, piemēram, transportlīdzekļa vecums un vērtība, veids, šofera vecums un stāžs u.c. Daudzveidīgāku informāciju var sameklēt mājaslapās, kur izvietots kasko online kalkulators un iegādājams kasko online.
Kasko online kalkulators īpaši noderīgs, lai noskaidrotu, kāda ir cena kasko polisei – tas ir derīgi allaž, īpaši, ja Kasko polisi ir plānots iegādāties internetā. Kas ietekmē to, kāda ir cena kasko polisei? Te vairāki svarīgākie kritēriji: transportlīdzekļa vecums, marka, modelis, saistošie riska segumi, transportlīdzekļa vadītāja apdrošināšanas vēsture, pašriska apmērs, polises darbības teritorija u.c.

Aktuāls Kasko? Pērc to internetā!

Viena no opcijām, kur vairāk uzzināt, kas ir Kasko un šī apdrošināšana paredz, ir internets. Turpat iespējams arī sev aktuālo apdrošināšanu nokārtot, kā arī saņemt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem.
Gādā par savu un savas automašīnas drošību – iegādājies Octas polisi, kā arī Kasko internetā!