Preces

Kad beigsies ceļu remonti, tad gan braukšu

Pavasaris arī mūsu nelielajā novadā, kas ir Vidzemes pusē, iesācies ar lielu rosību uz ceļiem. Pēc tam, kad cilvēki jau valsts līmenī cēluši tauksmi par ceļu kritisko stāvokli, saausījušies arī pie mums. Jāsaka, ka novadā grants ceļu ir ļoti daudz. Un tie no vienas vietas ir bedrēs. Pēc sniega nokušanas pavērās baisa aina.

ad

Es autovadītājas apliecību ieguvu tikai pirms nedaudz vairāk kā gada. Šajā ziemā braucu maz, jo man trūkst pieredzes, ir bail. Te ledus uz ceļiem mēdz būt pamatīgs. Zinu, ka tas nav pareizi, vajadzēja tieši vairāk braukt, lai veidojas tā pieredze, bet kaut kā pietrūka drosmes. Kādu reizi jau labākā laikā izbraucu, bet tagad ar pavasari esmu nolēmusi kļūt par aktīvu autovadītāju, jo ir daudz plānu.

Tikai vēl nedaudz jāpaciešas, kamēr tos ceļus savedīs kārtībā. Var redzēt, ka gandrīz uz visiem novada ceļiem parādās kāda tehnika, kas līdzina bedres, asfaltā arī tiek lāpīti lielākie caurumi. Kad šie steidzamākie palīdzības darbi būs pabeigti, tad droši vien braukšana būs daudz patīkamāka.

Man tikai vēl jāuzmontē vasaras riepas. Vēl nogaidīju, jo nevarēja saprast, kāds tas laiks būs, kādu dienu gadās taču vēl pavisam auksts. Vasaras riepas gan jau nopirku, pasūtīju no riepubaze.lv, kur bija laba izvēle un cenas. Tētis palīdzēja izvēlēties piemērotākās, jo neko daudz jau nesaprotu no riepām un to veidiem. Bet mūsu pašu novadā jau nemaz nav neviena kārtīga riepu tirgotāja, visi brauc kaut kur uz tuvākajām pilsētām, lai nopirktu labas ziemas vai vasaras riepas.

ad

Es labi saprotos ar modernajām tehnoloģijām, tāpēc man šķita ērtāk piemērotas riepas atrast internetā. Riepu komplektu man līdz mājas durvīm piegādāja DPD kurjers. Jā, par to bija jāpiemaksā 10 eiro, bet tas vienalga man bija izdevīgāk, nekā braukt uz pilsētu, meklēt riepas, riskēt, ka pārdevēji man kaut ko “iesmērēs”. Tam aizietu lielākā dienas daļa. Es interneta veikalos iepērkos bieži, kāpēc gan nepasūtīt arī riepas.

Tagad gan, kad vasaras riepas būs uzliktas, labprāt aizbraukšu uz pilsētu pastaigāt pa veikaliem. Tas vairāk atpūtai un izklaidei. Nelielās pilsētās jau ir problēma ar kvalitatīviem apģērbu un apavu veikaliem, tāpēc vienalga neatteikšos no pirkumiem intereta veikalos.

Bet ieradums biežāk braukt man ir jāveido, lai mana autovadītājas apliecība nebūtu iegūta veltīgi. Un līdz nākamajai ziemai man būtu gana drosmes, lai cīnītos arī ar ziemas ceļiem laukos. Ziemas riepas man jau ir, tās nevajadzēs pirkt. Tas mani priecē. Laukos jau visi brauc ar radžotām riepām, tāpēc tādas ir arī man. Bet tagad taču jādomā par vasaru un lieliskiem atpūtas braucieniem!

ad