Internets

Kā loterijas mūs ietekmē

Loterijas ir aizraujošas, tās sniedz azartu un prieku. Uzvarot, mūs pārņem prieks par negaidīto laimestu, zaudējot mēs smaidam un sakām – nākamreiz. Diemžēl, ne visi aptver, ka laimējot 1000 eiro, pa visu laiku ko neesam laimējuši, mēs šo summu esam iztērējuši, lai piedalītos. Pat vairāk esam notērējuši pērkot šīs biļetes, un cerot.

ad

Momentloterijas nav īpaši populāras Latvijā, bet arī tās var radīt atkarību kas var nomākt izklaidi un azartu ko tās sniedz. Ir taču ļoti vienkārši iztērēt eiro par biļeti katru reizi kad uzpildāt degvielu vai ejat uz veikalu. Bet kopējā summa neatsver laimestu ko iespējams kādreiz saņemsiet. Ārzemēs šīs kartiņas ir pat populārākas par skaitļu loterijām, bet Latvijā šāda veida momentloterijas sāk tikai pamazām parādīties. Tās ir loterijas, kur ir iespējams laimēt vairākas reizes uz vienas kartiņas. Redzot šādas iespējas, ir jābūt ļoti uzmanīgiem, jo iespējas laimēt, it kā, ir lielākas un mūsu vēlme var pārņemt loģisko domāšanu. Pirms mēs paspējam pamanīt, lieli līdzekļi jau tiek ieguldīti tieši šajā cerībā.

Loterijas ir izklaide līdz brīdim, kad tās kļūst par atkarību. Šis mirklis var paiet garām nepamanīts, un cīnīties ar to ir grūti. Taču kontrolējot sevi cik bieži pērkam, ko pērkam un tamlīdzīgi, mēs varam izbaudīt šo azartu neriskējot izveidot sev atkarību, kura bojās atlikušo dzīvi. Šādu loteriju finansēšanai nevajadzētu izmantot ātros kredītus.

ad