Pakalpojumi

Interneta provaideri Latvijā

Nav brīnums, ka interneta lietotāji bieži vien apjūk, kad runa iet par interneta pieslēguma izvēli. Latvijā ir parādījies moderns vārds interneta provaideris, citiem vārdiem sakot, tas apzīmē kādu no interneta pakalpojumu sniedzējiem. Tāpēc aktuāls kļūst jautājums, kādi interneta provaideri ir pieejami Latvijā?

ad

Visus provaiderus ir grūti nosaukts, piemēram, laukos dzīvojošajiem būs pieejami  mobilie pieslēgumi, kurus piedāvā Tele2, LMT, Triatel, IZZI un citi.

Mazāk populāri ir radio pieslēgumi (internets tiek pārraidīts caur radio signālu) – Microlines, IZZI, Balticom,  Latnet vai tamlīdzīgi.

Pilsētās ļoti izplatīts ir kabeļinternets, kuram ir samērā zema ikmēneša abonēšanas maksa. Lai gan tas ir pluss, tomēr šim pieslēgumam nereti var būt nepietiekams ātrums.

Jāteic, ka Latvijā visplašāk pieejamais un stabilākais pieslēgums būs DSL Lattelecom internetam. To jau novērtējuši daudzi klienti. Mareks no Daugavpils sociālajos medijos apraksta savu pieredzi: „Esmu izmēģinājis daudzus provaiderus, tāpēc varu viennozīmīgi teikt, ka visas manas vēlmes izpilda tikai Lattelecom. Abonējam ģimenes paku, skatāmies televīziju un izmantojam internetu.”

ad

Ja mēs raksturojam konkrētus uzņēmumus, tad varam droši teikt, ka tiem ir gan savas labās, gan ne tik labās iezīmes. Ļoti daudzus plusus sniedz Lattelecom, ne tikai optiskā interneta pieslēguma iespējas ar Eiropā ātrāko internetu, kas sasniedz līdz pat 500 Mbit/s Interesanti, ka, piemēram, pie BaltiCom pieslēguma ātrums un cena var atšķirties atkarībā no pieslēguma vietas. Tas liek secināt, ka visiem klientiem netiek piedāvātas vienlīdzīgas iespējas saņemt konkrētā interneta provaidera pakalpojumus. Starp visiem provaideriem tiek atpazīts arī IZZI internets, taču tas neizceļas ar plašu pakalpojumu spektru.

  Ja gribat zināt, kā ierīkot internetu? Pavisam vienkārši, Jums vispirms ir jāizvēlas sev interesējošais pieslēguma veids, tad mājas lapā varat pārbaudīt pakalpojuma pieejamību. Pēdējais solis būs jūsu izvēlētā interneta pieteikuma formas aizpildīšana.

ad