Internets

Interneta pakalpojumi

Lai gan interneta pakalpojumu klāsts Latvijā tiek uzskatīts par vienu no labākajiem pasaulē, taču nākas secināt, ka dažās teritorijās (īpaši laukos) tā pieejamība un izvēles iespējas ir visai ierobežotas. Gluži pretēja situācija ir Rīgā un tās apkaimē. Šeit interneta pakalpojumi ir augstā līmenī un pārsteidzoši labā kvalitātē. Konkurences ietekmē arvien vairāk parādās interneta pakalpojumu piedāvājumu, tāpēc no klienta tiek prasīta liela atbildības sajūta. Jo viņam pašam ir jāizlemj, kādu kompāniju izvēlēties, pamēģināt kaut ko jaunu vai paļauties uz jau pārbaudītām vērtībām.

ad

Latvijā katrs var izvēlēties sev piemērotāko interneta pieslēguma veidu – parasto, bezvadu vai optisko internetu. Bezvadu interneta kategorijā ietilpst arī mobilais internets, kuru piedāvā BITE, TELE-2, LMT u.c. Piemēram, kompānija IZZI sevi pozicionē, kā uzņēmumu, kas nodrošina mobilā interneta pārklājumu 98% Latvijas teritorijas. Lai gan šīs cipars ir liels, taču realitātē pakalpojumu kvalitāte nav tik viegli izmērāma, jo interneta zonas uztveršanas signāls daudzās vietās mēdz būtiski atšķirties.

Savukārt parastā interneta signāls galvenokārt tiek nodrošināts ar esošo telefona vara kabeļu tīklu. Toties optiskais pavisam jauna datu pārraides tehnoloģija, kuras darbībai ir nepieciešams jauns kabeļu tīkla nodrošinājums. Tāpēc optisko internetu joprojām var uzskatīt par veiksmīgāko risinājumu interneta tehnoloģiju jomā. Klienti jau zina, ka Lattelecom optiskais internets garantē stabilu un kvalitatīvu pieslēgumu par nelielu cenu, bez datu pārraides ierobežojumiem

Šobrīd optiskā interneta pakalpojumus piedāvā ne tikai Lattelecom, bet parādās arī jauni spēlētāji, piemēram, kompānija SIMTEL. Uzņēmuma piedāvāto pakalpojumu klāstā ir mājas optiskais internets un biznesa internets firmām, ko var ierīkot bezmaksas. Jāteic, ka mājas lapa netiek norādīts, kurās vietās šāds internets ir pieejams. Tāpēc labāk izvēlēties jau zināmu pakalpojumu sniedzēju, par kuru Jūs esat droši un pārliecināti.

ad