Internets

Bezmaksas internets

Mūsdienās nav grūti apjukt plašajā interneta pakalpojumu piedāvājumu klāstā. Tāpēc, lai izvēlētos labāko un sev piemērotāko varianti ir jāņem vērā daži kritēriji, kas atvieglos Jūsu izvēles procesu. Galvenokārt pievērsiet uzmanību interneta  pieslēguma cenai, pieslēguma veidam, interneta ātrumam, kā arī pieslēguma stabilitātei un pakalpojumu klāstam. Ja Jūs izmantojat portatīvo datoru, tad noteikti vēlēsieties, lai dators nodrošina arī ar bezvadu interneta iespēju.

Nepieciešamība pēc interneta pieslēguma mums ir ne tikai mājās, bet visur kur mēs dodamies. Protams, neviens no mums negrib maksāt papildus maksu par šādu iespēju. Tāpēc ir jāmeklē risinājumi un jāsaprot, kur tad vēl varētu saņemt bezmaksas internetu, atrodoties ārpus mājas?

Kā zināms, bezmaksas internetu mēs varam saņemt daudzās publisko pakalpojumu vietās. Lai gan tehnoloģijas attīstās strauji, tomēr visā Latvijas teritorijā tuvāko gadu laikā netiek solīts bezmaksas internets. Iemesli ir dažādi. Galvenais ir lielas izmaksas, kas būtu nepieciešamas, lai nodrošinātu tīkla pārklājumu visā valsts teritorija. Speciālisti ir aprēķinājuši – lai raidītu internetu 100 kilometru rādiusā, tam ir nepieciešams uzstādīt Hot Spots ik pēc 50 līdz 100 metriem. Arī citviet pasaulē situācija ir līdzīga. Lielajās pilsētās ir neskaitāmi interneta piekļuves punkti, taču par tiem kāds maksā, tāpēc atrodoties konkrētā vietā Jums visticamāk tiks prasīta parole.

Pašlaik bezmaksas internets tiek piedāvāts sabiedriskās vietās, kur to nodrošina kafejnīcas, restorāni vai finansē pašvaldība. Latvijā iedzīvotāji bezmaksas interneta un datora lietošanas pakalpojumus var saņemt arī bibliotēkās.

Kompānija Lattelecom saviem Mājas komplekta klientiem piedāvā alternatīvu. Jo abonenti papildus esošajiem TV, interneta un balss pakalpojumiem bez papildus maksas var lietot gan internetu, gan interneta televīziju ārpus mājas. Šādu pakalpojumu var saņemt 1300 Lattelecom publiskajās Wi-Fi piekļuves vietās. Latvijas telekomunikāciju nozarē šis ir izdevīgs piedāvājums, jo klienti bez papildus maksas saņem tik vērtīgus papildus pakalpojumus.

Citi operatori arī cenšas nodrošināt savus klientus ar bezmaksas internetu – bezvadu interneta pieejamību mājas tuvāko metru teritorijā. Taču Lattelecom sniedz lielākas priekšrocības, dodot iespēju saņemt interneta pakalpojumus arī vietās, kas atrodas tālu no Jūsu mājsaimniecības.