Uncategorized

Basketbols – populārākais sporta veids Latvijā

Basketbols kļuvis par populārāko sporta veidu Latvijā, tā apsteidzot ilggadējo favorītu- futbolu. Tas noskaidrots ņemot vērā datus gan par iedzīvotāju pašu sportiskajām aktivitātēm, gan arī to, kādus sporta veidus tie labprātāk atbalsta kā līdzjutēji.

Pie iecienītākajiem sporta veidiem vēl mināms hokejs, vieglatlētika un skriešana. Tāpat pieaudzis arī peldēšanas atbalstītāju skaits. Kopumā pieaudzis arī to cilvēku skaits, kas regulāri nodarbojas ar dažādām fiziskajām aktivītātēm, tomēr joprojām tas  ir viens no zemākajiem rādītājiem Eiropā.

Ja runājam par basketbolu, viens no tā lielajiem plusiem ir tieši pieejamība- lai nodarbotos ar šo sporta veidu, nav vajadzīgs liels ekipējums. Turklāt, basketbolu spēlēt var gan iekštelpās, gan arī ārā. Ne velti ļoti populārs kļuvis ielu basketbols jeb streetbols, ar kuru ik gadu aizraujas liels skaits dažāda vecuma spēlētāju.

Basketbols īpaši iecienīts tieši jauniešu vidū, jo tas ir lielisks veids kā atpūsties un pabūt kopā ar draugiem. Tāpat aktīvi tiek atbalstīts arī profesionālais basketbols-spēļu laikā tribīnes ir enerģisku fanu pilnas. Kā atzīst basketbolisti- tieši fanu atbalsts ir ļoti nozīmīgs ikvienā spēlē, jo dod papildus stimulu darīt visu, lai uzvarētu. Jauniešiem, kas ar basketbolu vēlas nodarboties profesionāli, pieejamas visai plašas iespējas pilnveidoties- Latvijā strādā labi un profesionāli treneri, kas ir ieinteresēti izskolot jauno basketbolu paaudzi pēc iespējas labāk. Protams, tas prasa arī lielu atdevi no paša jaunā basketbolista puses- tas nozīmē gan smagus treniņus, gan bieži vien arī- dažādas traumas. Tomēr tas netraucē jaunajiem censoņiem sasniegt lieliskus rezultātus.

Vairāk par basketbolu Latvijā un ārpus tās robežām iespējams uzzināt portālā