Finanses

Ātrais kredīts no 19 gadiem

Teju katrs mūsdienu jaunietis labprāt iegādājas modīgus pirkumus, turklāt jaunajiem cilvēkiem raksturīgā impulsivitāte bieži vien tiem „liek” iegādāties preces laba garastāvokļa vai vienkārši azarta iespaidā. Šie apstākļi rada robu jauniešu budžetā. Lai gan gudras grāmatas māca, ka, lai to novērstu, rūpīgi jāplāno budžets un jāparedz t.s. neparedzamie izdevumi. Taču tas neder mūsdienu jauniešu dzīves ritmam. Mūsdienu jaunietis ir azartisks un sabiedriski aktīvs, tādēļ steidzama kāda produkta vai pakalpojuma iegāde ir mūsdienu neatņemama nepieciešamība, jo 21.gadsimta ikdienas sabiedriskā dzīve „pieprasa” nepārtrauktus jauninājumus tehnikā, apģērbā, izklaides veidos, kā arī tīri praktiskās vajadzībās, kā saziņa ar citiem jauniešiem (mobilie telefoni, internets) un mācībās, kas nozīmē nepieciešamību pēc personīgā laptopa, jaunāko modeļu mobilajiem tālruņiem u.c.

Bet ko darīt, ja mūsu varbūt mazliet pārgalvīgais jaunietis nav ieplānojis neparedzētos tēriņus? Un vecāku budžets nespēj apmierināt visas lolojuma vēlmes, kā arī pats jaunietis savu kabatas naudu šomēnes ir jau iztērējis? Izeja ir ātrie kredīti, kuri šobrīd ir pieejami jau no 19 gadu vecuma. Aizdevēji ir apzinājušies, ka jaunība, mazs darba stāžs vai ienākumu avotu uzrādīšanas neiespējamība nedrīkst būt šķērslis jaunietim dzīvot pilnvērtīgu dzīvi, tādēļ sniedz jauniešiem iespēju saņemt ātros kredītus.

Latvijā ir vairāki uzņēmumi, kuri piedāvā ātros kredītus internetā no pilngadības sasniegšanas, taču atsevišķi – no 19 gadiem, uzskatot, ka patstāvīgi ienākumi ir sākot no 19 gadu vecuma. Ātrie kredīti īpaši labvēlīgi ir jauniešiem, jo ir pieejami bez ķīlas un galvojuma. Turklāt atsevišķi aizdevēji pirmo ātro kredītu piedāvā pat bez procentiem.

Lai gan ātras naudas pieejamība šķiet vilinoša, ikvienam kredītu ņēmējam jāatceras, ka lēmums ņemt kredītu jāpieņem, apzinoties savas finanšu iespējas. Neviens aizdevējs nedāvina naudu, tā ir jāatdod. Līdz ar to svarīgi izpētīt visu aizdevēju piedāvājumus un atrast kredītu ar visizdevīgākajiem nosacījumiem, jo procentu likmes, atmaksas termiņš u.c. nosacījumi aizdevējiem, kuri piedāvā ātro kredītu no 19 gadiem, ir dažādi.