Internets Preces

Pagājis laikmets: Apple ir pārtraucis iPod ražošanu

Pēdējie iPod touch 7 eksemplāri joprojām ir pārdošanā, bet jaunu vairs nebūs. Pēc 20 gadiem Apple ikoniskais atskaņotājs beidzot sagaidīja savu galu, jo šajos laikos Apple ir saražojis 32 modeļus, un iPod zīmols ir ietekmējis digitālo mūziku.

Apple ir oficiāli atvadījusies no iPod klāsta. Paziņojumā presei norādīts, ka mūzika vienmēr ir bijusi svarīga zīmola tehnoloģiju sastāvdaļa, taču tagad iespēja klausīties mūziku ir integrēta visos sīkrīkos, sākot ar iPhone un Apple Watch un beidzot ar iPad un Mac, tādējādi norādot, ka mūsdienu pasaulē iPod vairs nav vietas.

Un ar to stāsts par iPod beidzas. iPod uzplaukuma laikā tas veidoja ievērojamu daļu no Apple kopējiem ieņēmumiem, 2006. gadā pat 40 %. Kad 2007. gadā klajā nāca iPhone, šis īpatsvars sāka samazināties, un līdz 2010. gadam iPod pārdošanas apjomi sāka strauji samazināties. 2014. gadā Apple pārtrauca atsevišķi ziņot par iPod pārdošanu.

Tā rezultātā uzņēmums ir nolēmis pārtraukt 7. paaudzes iPod touch turpmāku ražošanu, taču atskaņotāju turpinās pārdot Apple vietnē un mazumtirgotāju veikalos, līdz beigsies iepriekš izlaisto sīkrīku krājumi.