Vieglatlētika – sporta karaliene

VieglatlētikaVieglatlētika ir sporta veidu kopums, kas to popularitātes dēļ bieži tiek dēvēta arī par visu sporta veidu karalieni. Tā apvieno vairākas skriešanas, lēkšanas disciplīnas un viens no sacensību veidiem, kam tiek pastiprināta uzmanība vasaras olimpisko spēļu laikā, bieži apmeklētības ziņā pārspējot peldēšanu un populāros komandu sporta veidus.

Sporta entuziastiem ir zināms, ka vieglatlētikas sacensības var notikt gan telpās, gan zem klajas debess. Sacensību organizēšana telpās ļauj šī sporta veida cienītājiem sekot līdzi savu favorītu gaitām arī ziemas laikā. Vieglatlētikas sacensības notiek stadionā, kuram ir ovāla forma, bet kura izmēri atšķiras atkarībā no tā, vai stadions atrodas:

  • Zem klajas debess;
  • Telpās.

Atvēro stadionu skrejceļš ir 400 metrus garš un uz tā atrodas astoņi savstarpēji paralēli celiņi. Savukārt slēgtajos stadionos celiņa garums ir 200 metri un uz tā parasti ir izvietoti četri, pieci vai seši paralēli celiņi.

Visplašāko mediju un sabiedrības uzmanību piesaista vieglatlētikas sacensības, kas noris vasaras Olimpisko spēļu laikā. Vieglatlētika parasti ir šī vērienīgā sporta pasākuma centrālais notikums. Olimpiskās spēles notiek vienu reizi četros gados. Tāpat nozīmīgs sporta notikums ir arī Pasaules čempionāts vieglatlētikā, kas notiek nepāra gados. Eiropas čempionāts vieglatlētikā notiek tajos pāra gados, kad nav Olimpisko spēļu.

Vieglatlētika ir viens no sporta veidiem, kur panākumus nereti gūst arī Latvijas sportisti un kas līdz ar to piesaista gan Latvijas mediju, gan sabiedrības uzmanību. Latvijā ir gan labi sprinteri, gan šķēpmetēji, gan tāllēcēji. Pēdējos gados labu sniegumu ir uzrādījušas arī Latvijas daudzcīņnieces.

Vieglatlētika ir neatņemama sastāvdaļa arī sporta stundās, jo tā neprasa ļoti dārgu aprīkojumu, bet ļauj trenēt un uzturēt skolēnus labā formā. Daudzas vieglatlētikas disciplīnas ir iekļautas sporta stundu programmā.

Latvijas vieglatlētu gaitām un panākumiem līdzi vari sekot portālā focus.lv. Tas ir ziņu portāls, kur pieejama kvalitatīva un objektīva informācija par aktualitātēm sportā, mūzikā, ekonomikā, politikā un citās jomās gan Latvijā, gan pasaulē.