Videokameras priekšrocības un to dalījuma veidi

videokamerasLai iemūžinātu spilgtus dzīves momentus, nepietiek tikai ar fotokamerām. Daudz īpašāka sajūta ir vērojot šos spilgtos notikumus kvalitatīvā ierakstā, ko var vērot atkal un atkal. Tiesa, mūsdienās daudzi šim nolūkam izmanto savos viedtālruņos iebūvētās videokameras, bet būsim atklāti, kvalitāte nav tā pati, kāda ir augstas kvalitātes videokameru uzņemtajiem videomateriāliem.

Dažas no priekšrocībām, ko sniedz videokamera:

  • Optiskā tālummaiņa un attēlu stabilizācija;
  • Augsts baterijas darbības ilgums;
  • Labāks autofokuss;
  • Lielāka kontrole uzņemot video;
  • Augsta video kvalitāte;
  • Iespēja aprīkot ar mikrofoniem, gaismām u.c.

Protams, visas videokameras ir atšķirīgas un kādai šo priekšrocību ir vairāk, kādai ne tik ļoti. Viss ir atkarīgs no tā cik daudz līdzekļu esat gatavs izdot videokameras iegādei. Pastāv vairāki modeļi – no vienkāršām un lētām, līdz daudzfunkcionālām un iespaidīgas summas videokamerām.

Lai gan tirgū ir pieejami dažādi videokameru veidi, tās var iedalīt arī sīkāk. Parasti runa iet par trīs kameru veidiem: kabatas jeb kompakta kameras, pamata (paredzētas plašam patērētāju lokam) un profesionāļu kameras.

Videokameru veidi

  • Kabatas kameras – tās ir stilīgas, pievilcīgas ierīces, kas uzņem labas kvalitātes video, bet tajā pat laikā ir pietiekami kompaktas un mazas, lai ērti pārnēsātu kabatā vai somiņā.
  • Standarta videokameras ir veidotas vidusmēra patērētājam. Tās parasti izmanto, lai iemūžinātu ceļojumus, bērnu izlaidumus, ballītes, piknikus, salidojumus, izbraucienus, koncertus u.tml.  Tās piedāvā vismaz minimālas manuālās vadības iespējas, kā arī visu jaunāko automātisko kontroli. Arī kvalitāte ir augstā līmenī, tāpēc ieraksta labus video.
  • Profesionālās kameras – izmanto profesionāļi filmu vai televīzijas raidījumu uzņemšanai. Šajā gadījumā kamerām ir tikai dažas automātiskās kontroles funkcijas un virkne manuālās kontroles.

Kabatas un pamata kameras parasti domātas iesācējiem un arī cenu ziņā ir ļoti pieejamas plašam sabiedrības lokam, jo, lai iegādātos šāda veida kameru pietiek pat ar 200 latiem. Savukārt profesionāļu kameras ir daudz funkcionālākas ar lielisku kvalitāti, tāpēc arī cena mērāma vairākos tūkstošos.