Ventilatori un to pielietojums ikdienā

ventilatoriVentilatoru veidu ir daudz un to jaudas un efekti ir atšķirīgi. Viss atkarīgs no tā kādam mērķim tas nepieciešams. Ikdienā cilvēki visbiežāk izmanto aksiālos gaisa ventilatorus, piem., siltā un aukstā gaisa ventilatori (uz statīviem, galda). Ar šāda tipa ventilatoru pilnīgi pietiek, lai katrs no mums savās mājās varētu, piem., atvēsināties karstā vasaras dienā.

Sabiedrisko telpu ventilācija

Sabiedriskajās vietās, piem., kafejnīcās, birojos, viesnīcās un veikalos ar parastu statīva ventilatoru, protams, nekādi neiztikt. Šādās vietās parasti tiek nodrošināta visas ēkas ventilācija, izmantojot komerciālos ventilatorus, piem., tādus, kas iebūvēti sienās. Tāpēc pastāv dažādas ventilācijas restes, kanāli, kas nodrošina gaisa transportēšanu no ventilatora līdz tā sauktajam gaisa izmešanas punktam.

Pirms ventilatoru iegādes tiek ņemtas vērā vairākas būtiskas nianses. Šeit ir uzskaitīti daži padomi, kas derēs kā tiem, kam nepieciešams parastais ventilators, kas paredzēts, lai atvēsinātos, gan tiem, kas vēlas uzstādīt ventilatorus lielākam efektam.

Lietas, kas jāņem vērā pirms ventilatora iegāde:

  • Ventilatori iedalās aksiālajos un centrbēdzes ventilatoros. Tehniski centrbēdzes ventilators no aksiālā atšķiras ar lielāku spiediena noturību, bet gabarītu ziņā centrbēdzes ventilators ir lielāks.
  • Pirms izvēlēties ventilatoru jāzina, cik jaudīgs ventilators nepieciešams konkrētajai telpai.
  • Ventilatora ražīgums tiek izteikts tajā gaisa daudzumā, ko tas spēj transportēt caur sevi stundas laikā un mērvienība ir m3/h (kubikmetri stundā).
  • Ja ventilatoru plānots uzstādīt vannas istabā, tualetē (kur ir augstāks mitruma līmenis) tad vēlams, lai tas ir pietiekami jaudīgs un spētu nodrošināt pietiekamu gaisa mitrumu.
  • Jo lielāks ventilators, jo vairāk jaudas tas patērēs.
  • Ja ventilācija nepieciešama nepārtraukti, svarīgi, lai ventilators spēj ilgstoši izturēt slodzi.

Mūsdienīgam ventilatoram ir arī virkne dažādu funkciju, kas savā ziņā atvieglo to izvēli, jo pēc funkciju esamības var izvēlēties tieši sev nepieciešamo modeli. Parastajiem galda vai statīva ventilatoriem ikviens var izvēlēties, piem., ātrumu un rotācijas regulēšanu. Tikmēr komerciālā tipa ventilators jau būs aprīkots ar regulējamu mitruma vai kustību sensoru; taimeru, kas var fiksēt noteiktu darbības ilgumu u.tml.