Ugunsdrošības noteikumi un arī darba drošība kopumā ir vajadzīgi Jūsu pašu drošībai

 

darba drošībaUGUNSDROŠĪBA – KAS IR SVARĪGĀKAIS, KAS BŪTU JĀZINA?

Ugunsdrošība ir svarīga jebkurās telpās, tāpēc, ka no tā, vai ugunsdrošība tiek ievērota var būt svarīgi cilvēku drošībai. Tāpēc ugunsdrošība ir jāpārzina un jāievēro ne vien cilvēkiem, kā atbildībā ir konkrētu telpu ugunsdrošība.

Pats iesākums būs ugunsdrošības noteikumi

Pirmkārt ugunsdrošība balstās uz faktu, ka tiek izveidoti noteiktās ēkas vai telpas ugunsdrošības noteikumi. Ugunsdrošības noteikumi ir tāds noteikumu apraksts, kurš iepazīstina ar to, ko tieši jādara, gadījumā, ja izceļas dažādas ārkārtas situācijas ēkās. Pēc tam, kad ugunsdrošības noteikumi būs sagatavoti, ar tiem jāiepazīstina visi darbinieki, kas ikdienā mēdz būt konkrētajās telpās. Kad ar noteikumiem it visi ir iepazīstināti, it visiem ugunsdrošības noteikumi būtu jāparaksta.

Kā pareizi izvietot ugunsdrošības zīmes?

Nākamā lieta, uz ko nepieciešams koncentrēties, lai ugundrošība būtu uzturēta ir atbilstoši izliktas ugunsdrošības zīmes. Vispirms ugunsdrošības zīmes norāda, ļaus orientēties telpās, ja vajadzīgs veikt cilvēku evakuāciju, un tāpat arī norāda, kur ir ugunsdrošības inventārs. Noteikumiem atbilstošas ugunsdrošības zīmes var dabūt tirdzniecības vietās, kas tirgo darba drošības preces.

Kāds būs piemērotākais darba apģērbs?

Lai Jūs un citi strādnieki varētu sajusties drošībā, tiem ir vajadzīgs pareizs darba apģērbs. Darbs specifiskos vai bīstamos darba apstākļos dažreiz paredz arī to, ka ir vajadzīgs īpašs darba apģērbs. Specializētajos tirdzniecības vietās pieejams arī ugunsdrošs darba apģērbs, kurš pasargās iespējamas ugunsnelaimes gadījumā.

Darba aizsardzība ir nosacījumu komplekss

Ugunsdrošība ir jāuztur ikvienā telpā un ēkā, bet tur, kur tiek darīti kaut kādi darbi, ir jāuztur papildu darba drošība. Darba drošība traktējumā ir plašāka nekā tikai ugunsdrošība, jo tā nosaka, kā būtu jāuzvedās veicot darbus. Pareizi ievērota darba drošība dos iespēju netraumēties un darboties drošos apstākļos.

Ugunsdrošības noteikumi un arī darba drošība kopumā ir vajadzīgi Jūsu pašu drošībai, tāpēc lūdziet palīdzību uzņēmumam, kuram ugunsdrošība ir galvenā nodarbošanās. Šādu uzņēmumu preču klāstā ir gan ugunsdrošības zīmes, gan darba apģērbs, kas dos iespēju Jums droši uzturēt savu vidi!