SOCIĀLĀS APRŪPES REZIDENCE SENIORIEM – SENIOR BALTIC

sociālā aprūpe alcheimersCilvēkam tādas pazīmes kā aizmāršīgums, neparedzams garastāvoklis, ikdienišķu gadījumu neatcerēšanās bieži liek sasaistīt ar vecuma radītajiem traucējumiem. Tikai ļoti dažās situācijās tuvinieki aizdomāsies, ka šīs tik šķietami nebūtiskās pazīmes vedina domāt par Alcheimera slimības pašām agrākajām pazīmēm.

Tā diagnoze ir viena no demences izpausmēm, bez tam Alcheimeram ir tendence diezgan ātri progresēt . Tā kā Alcheimera slimība izraisa neatjaunojamus bojājumus galvas smadzeņu funkcijās, tamdēļ nepieciešama laicīga tās konstatēšana.

Ļoti svarīga Alcheimera slimības pazīme ir, ka pacients nevar atcerēties nesenus notikumus, ir arī īslaicīgās atmiņas traucējumi, piemēram, neatceras, plīts ieslēgšana. Lai varētu ierobežot slimības attīstību, būtu ieteicams izvēlēties kvalificētu sociālo aprūpi. Ir noderīgi pievērst vērību pašiem pirmajiem simptomiem, jo tie var parādīties arī vecumā no 40-50 gadiem. Tādas pazīmes kā aizmāršīgums, atmiņas traucējumi galvenokārt ir saistīti ar ikdienas izraisīto uzkrāto stresu, taču ir noderīgi laikus pārbaudīties, lai būtu iespējams laicīgi konstatēt demenci vai pat Alcheimeru. Ar dažādu aktivitāšu pildīšanu ir iespēja ierobežot slimības progresu.

Senior Baltic, kas ir sociālās aprūpes centrs, nodrošina nepieciešamo palīdzību katram Alcheimera un Demences pacientam, piedāvājot sociālās aprūpes palīdzību. Katram slimniekam tiek izstrādāta individuāla programma. Plāna ietvaros norisinās arī pacientu iekļaušana sadzīvē – ēst gatavošanā, trauku mazgāšanā u.tml., lai cilvēks justu piederību kolektīvam un lai noteiktā mērā ierobežotu saslimšanas gaitu. Lai arī Alcheimeru un Demenci nav iespējams izārstēt, laicīgi to atklājot ir iespēja apturēt slimības attīstību un sniegt palīdzību gan slimniekam, gan viņa piederīgajiem. Sociālā aprūpe ir ļoti svarīga šāda veida slimniekiem, tāpēc Senior Baltic piedāvā tikai labākos pakalpojumus – speciāli apmācīti speciālisti sniegs nepieciešamo sociālo aprūpi.