SD atmiņas kartes ātruma norādes: Speed class un UHS Speed class

sd atmiņas kartesSD (Secure Digital) atmiņas karšu ražotāji izmanto dažāda veida flash atmiņu, lai izveidotu SD atmiņas kartes, tāpēc tā faktiskais datu pārsūtīšanas ātrums var atšķirties. Mainīgo ātrumu dēļ ir grūti noteikt, kura karte nodrošinās teicamu ierakstu un kvalitatīvu straumēšanas saturu. Piem., ierakstot video ir nepieciešams pastāvīgs minimālais rakstīšanas ātrums, lai nodrošinātu vienmērīgu atskaņošanu.

Lai ērti vadītos pēc kartes ātruma, SD asociācija ātruma klases apzīmē ar konkrētiem simboliem. Nosakot minimālo veiktspēju, pircēji var noskaidrot kādu karti viņiem jāiegādājas, lai viņa ierīce darbotos uzticami. Šo klašu simboli norāda minimālo rakstīšanas veiktspēju, lai nodrošinātu vienmērīgu rakstīšanas un straumēšanas saturu, piem., video uzņemšanu. Tas parasti ir svarīgi videokamerām un citām video reģistrator ierīcēm.

Ir divu veidu ātrumu norādes, kas attēlotas uz SD kartēm:

  • „Speed class” zīme
  • „UHS speed class” zīme

Atmiņas kartes ar Speed class apzīmē minimālo rakstīšana veiktspēju, lai ierakstītu video vai cita veida datus un klases ir apzīmētas ar 2, 4, 6 un 10. Savukārt UHS ātruma klase paredzēta tikai UHS produktiem. UHS (Ultra high speed) ir ātrākā SD karšu kategorija kāda pieejama šodien (ātrumu līdz 312 Megabaitiem sekundē, lielākai ierīču darbībai). Pieejama SDXC un SDHC atmiņas kartēs un ierīcēs.

SD karšu ātruma saderība

Ir svarīgi atcerēties, ka Speed class un UHS Speed class ir divi dažādi ātruma indikatora simboli atšķirīgām ierīcēm, taču UHS atmiņas karte var norādīt arī Speed class. Piem., ierīce vienmēr pieprasa minimālās prasības, lai nodrošinātu optimālāko veiktspēju. Ja jūsu ierīcei nepieciešamas Speed class 4 SD atmiņas karte, jūs varat izmantot arī Speed class 4, 6, vai 10 SD kartes. Ja ierīcei nepieciešama Speed class 6 SD atmiņas karte, varat izmantot Speed class 6 vai 10 SD kartes.

Sadrumstalotība un ātrums

Atmiņas karte ir sadalīta minimālajās atmiņas vienībās. Ierīce raksta datus uz atmiņas vienībām, kur dati vēl nav saglabāti. Tik līdz pieejamā atmiņa tiek sadalīta mazākās vienībās, izmantojot normālu lietošanu, tas var novest pie datu fragmentācijas jeb sadrumstalotas uzglabāšanas. Fragmentācija var samazināt rakstīšanas ātrumu, tāpēc ātrākas SD atmiņas kartes ātruma standarti palīdz kompensēt sadrumstalotību.

Atmiņas kartes meklē šeit!

SD asociācija ir izstrādājusi standartus, kas specificē darbības nosacījumus SDHC, SDXC, SDHC UHS, SDXC UHS, atmiņas kartēm, lai garantētu minimālo ātrumu atbilstoši kartes ātruma klasei .