Populārākie trenažieri kardio treniņiem mājas apstākļos

kardio-trenažieriTiem, kuriem mājās ir pašiem savs sporta ekipējums un pat kāds no trenažieriem, var neraizēties par iekļaušanos sporta zāles apmeklējumu grafikā, kā arī var ietaupīt pamatīgas summas, ko nāktos atdot sporta zāles abonementam. Pats labākais, ka, lai iegādātos trenažierus nebūt nav jāšķiras no prāvām naudas summām, jo tie piemēroti arī mājas vajadzībām, kas nozīmē, ka ir mazāki un kompaktāki nekā sporta zālēs atrodamie, kā arī lētāki.

Tātad, esat izlēmis iegādāties trenažieri, bet nevarat izlemt, kurš no tiem būs vislabākais? Atbilde ir pavisam vienkārša – tas, kuru jūs patiesi lietosiet nevis tikai noliksiet istabas stūrī.

Vieni no populārākajiem trenažieru veidiem ir:

  • Skrejceliņi
  • Eliptiskie
  • Stepperi

Skrejceliņi

Skrejceliņi pieejami ļoti dažādās summās, no vienkāršiem modeļiem summā par 100, 150 latiem, līdz pat funkcionāliem modeļiem, kuri piedāvā virkni papildus funkciju (pulsa mērītājs, patērēto kaloriju skaits, sirdsdarbības ātrums, speciālu programmu uzstādīšana, DVD un MP3 atskaņotāji u.c.) cenās līdz vairākiem tūkstošiem latu.

Ar šo trenažieru veidu jūs varat staigāt vai skriet dažādās intensitātes un, ja skrejceļam ir regulējama slīdlente, to var uzstādīt arī slīpi, kas apgrūtina iešanu vai skriešanu, tādējādi arī sadedzina vairāk kaloriju. Šis ir ideāls trenažiera veids tiem, kam aktuāli kardio treniņi un kas vēlas izkustināt vairākas muskuļu grupas, protams, lielāku uzsvaru liekot uz kājām.

Eliptiskie trenažieri

Eliptiskie trenažieru modeļi savu popularitāti ir iemantojuši pēdējo gadu laikā. Ar tiem tiek imitēta iešana vai skriešana, tomēr kājas paliek nekustīgā stāvoklī, bet, pateicoties maināmajai pretestībai, muskuļiem tik un tā nākas tikt galā ar slodzi, tāpēc vingrinājumi ir pietiekami efektīvi. Arī šie trenažieru modeļi pieejami dažādās cenu amplitūdās, atkarībā no to uzstādījumiem, dažādiem papildus mērījumiem, DVD un MP3 atskaņotājiem, to, vai tie jāpieslēdz elektrībai vai darbojas uzlādējot vai ar baterijām u.c.

Stepperis

Ir dažādi stepperu varianti, bet sarežģītākie un funkcionālākie parasti ir līdzīgi eliptiskajiem trenažieriem. Tiem ir dažādas pretestības un tos izmanto smagākiem kardio treniņiem. Arī šajā gadījumā cenas ir ļoti atšķirīgas, atkarībā no modeļu mehāniskās sarežģītības pakāpes.