Viedtālruņi vai mobilie telefoni – kā lai izvēlas?

Mobīlie telefoni 1a.lv interneta veikalsViedtālruņi mūsdienās ir paredzēti, lai pēc iespējas vairāk atvieglotu mūsu dzīvi. Ar pareizi izvēlētu un sev ērtu viedtālruni Jūs bez problēmām varēsiet ne tikai zvanīt, bet lietot internetu, pārvaldīt e-pastus un dienas grafiku, saņemt norādījumus, sekot līdzi saviem treniņiem un tam ko ēdat, iepirkties online veikalos, dalīties ar informāciju sociālajos portālos, klausīties mūziku, skatīties filmas un ko tik vēl ne. Bet, kāpēc atrast piemērotu viedtālruni ir tik grūti un pat mulsinoši?

Cik daudz Tu zini par viedtālruņa piedāvātajām iespējām?

 Daudzi cilvēki bieži vien jūtas diez gan nepārliecināti un nezinoši, izvēloties to, kāds viedtālrunis vai citi mobilie telefoni būtu piemēroti viņiem vislabāk. Kura ir labāka platforma – Android vai iPhone? Kā Jūs varat izvairīties no maksāšanas par plāniem, ko nemaz nelietojat? Kuriem telefoniem ir funkcijas, bez kurām varētu iztikt un kuriem ir funkcijas, kas Jūsu gadījumā ir vitāli nepieciešamas?

Pirms iegādājies viedtālruni, ņem vērā:

  • Izvēlies, kādu operētājsistēmu vēlies lietot (Android, Apple iOS, BlackBerry, Windows Phone);
  • Izvēlies piemērotāko ekrāna izmēru;
  • Aptuveni uzskaitiet, kādas funkcijas Jums būs nepieciešamas visvairāk (lietojiet aplikācijas, kameru, plānotāju, internetu u.tml.);
  • Pievērsiet uzmanību baterijas darbības ilgumam;
  • Salīdziniet vairāku līdzīgu modeļu izmaksas.

 

Izvēloties viedtālruni jārēķinās ar to, ka tie nav lēti un bieži vien ietver virkni „gudru” funkciju, ko mēs nemaz neizmantojam. Tieši tāpēc, pirms iegādāties viedtālruni tikai tāpēc, ka tie tagad ir tik populāri, noteikti jāveic kaut mazākā izpēte par to, kādas funkcijas telefons piedāvā un cik no tām Jūs uzskatāt par patiesi vajadzīgām?

Veicot izpēti pirms telefona iegādes noteikti būs lielāka iespēja iegādāties telefonu, kas visvairāk atbilst Jūsu vajadzībām. Tajā pat laikā sanāks ietaupīt arī naudu, jo, jo funkcionālāks viedtālrunis, jo dārgāks tas ir. Būtībā ir diez gan neloģiski iegādāties viedtālruni un, piem., neizmantot internetu tajā, jo lielais ekrāns ļauj ērti pārlūkot mājas lapas. Ja Jums visvārīgākais ir veikt zvanus, lietot plānotāju un citas iespējas, reti izmantojot internetu, tad vislabākā izvēle būs klasiskie mobilie telefoni, kas arī maksā mazāk nekā viedtālruņi.