Mobilie telefoni un to izmantošanas mērķi

Mobilo telefonu pielietojumsMūsdienu digitālais laikmets un tehnoloģiju attīstība ir novedusi tik tālu, ka pat telefons vairs nav vienkārši domāts zvanīšanai vai ziņapmaiņai. Jau labu laiku telefoniem ir virkne dažādu funkciju, kas ļauj mobilo lietot kā telefonu, mūzikas atskaņotāju, plānotāju, fotokameru, navigatoru – viss vienuviet. Protams, ir pieejami ļoti pieticīgi mobilie telefoni, kas kalpo vienkārši saziņai, tomēr telefonu ražotāji sāk integrēt tajos aizvien jaunas funkcijas ar mērķi atvieglot cilvēku dzīvi.

Visbiežāk veiktās darbības ar mobilo telefonu:

  • Zvanīšana un zvanu saņemšana;
  • SMS ziņapmaiņa;
  • Pulksteņa, modinātāja izmantošana;
  • Plānošana (kalendārs, piezīmes);
  • Fotografēšana, video uzņemšana;
  • Interneta izmantošana (e-pastu sūtīšana, ziņu lasīšana u.c.)
  • Aplikāciju lietošana (sociālo tīklu apmeklēšana, laika apstākļu novērošana u.c.);
  • GPS navigācijas izmantošana;
  • Izklaidei (mūzikas atskaņošana, spēļu spēlēšana, radio u.c.)

Viedtālrunis vai parastais telefons?

Tas, kam cilvēki lieto telefonu atkarīgs no telefona veida. Ja rīcībā esošais ir parastais mobilais telefons, tad sniegtās iespējas, protams, ir mazākas. Šādus klasiskos telefonus izvēlas tie cilvēki, kam ikdienā galvenais ir zvani un SMS. Iebūvētā atmiņa ir maza, nav iespējas ievietot atmiņas karti papildus datu uzglabāšanai, nav fotokameras, navigācijas, interneta pārlūka u.c. Savukārt pozitīvais šāda veida telefoniem ir to cena – pilnīgi jaunu klasisko telefonu var iegādāties cenās pat līdz 20 latiem.

Savukārt šobrīd pieprasītākai un aktuālākie mobilie telefoni ir viedtālruņi, sniedz teju bezgalīgas iespējas. Tiem ir liela iebūvētā un operatīvā atmiņa, iebūvētās fotokameras kvalitāte ieži vien lielāka kā dažām labam digitālajam fotoaparātam un ne tikai. Mūsdienu viedtālruni ir ar skārienjūtīgo ekrānu un izmēra ziņā ir daudz lielāki nekā parastie telefoni. Arī cena ir augstāka, bet tas ir pavisam loģiski, jo sniegtās iespējas ir nesalīdzināmas ar parastajiem telefoniem.

Viedtālruņu lielais ekrāns ļauj ērti lietot internetu, kas ir viena no lielākajām viedtālruņu priekšrocībām – pieejam internetam (WiFi, mobilais internets un pat telefoni ar 3G un 4G atbalstu). Īpaši populāras šobrīd ir mobilās aplikācijas ir programmatūras, kuras var lejupielādēt viedtālrunī un ar kurām var pielāgot mobilo telefonu katra cilvēku individuālajām vēlmēm. Tās var būt spēļu, sociālo tīklu, laika apstākļu, ziņojumapmaiņas un citas aplikācijas.