Latvijas dalība Kontinentajā hokeja līgā KHL

KHL LogoKontinentālā hokeja līga, ko daudzi pazīst tieši pēc saīsinājuma – KHL,  ir starptautisks hokeja turnīrs, kurā piedalās vairāku valstu hokeja klubi. Dalībnieku vidū ir  komandas no Slovākijas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Čehijas, Kazahstānas un arī Latvijas.

Latviju šajā turnīrā pārstāv komanda „Rīgas Dinamo”, kas tajā piedalās jau kopš KHL pirmsākumiem- 2008. gada. Šī turnīra ietvaros Latvijas spēlētāji ne tikai gūst jaunus sasniegumus, bet arī popularizē hokeju un aktīvu dzīvesveidu Latvijā.

Hokeja atbalstītāju Latvijā netrūkst. Ikvienā ‘Rīgas Dinamo’ spēlē jūtams milzīgs līdzjutēju atbalsts- skatītāju tribīnes ir pārpildītas. Fanu lielās aktivitātes dēļ, tie iemantojuši pamatotu slavu visā KHL līgā. Citu komandu pārstāvji atzīst, ka tieši fanu dēļ Rīgā spēlēt ir tik patīkami. Kā liecina KHL spēlētāju vidū veiktā aptauja, tieši ‘Arēna Rīga’ ir otra labākā spēļu norises vieta- tikai nedaudz atpaliekot no Santpēterburgas hokeja spēļu zāles. Līdzjutēju atbalsts ļoti palīdz arī pašiem ‘Dinamo’ spēlētājiem- tā ir papildus enerģija un stimuls censties.

Hokeja kluba „Dinamo Rīga” sastāvā ir ne tikai latvieši- tiek pārstāvētas arī citas nācijas. Piemēram, pavisam nesen klubs noslēdza līgumu ar slovāku uzbrucēju Marcelu Hosu, kas šajā klubā startējis jau iepriekš. Ārzemju spēlētāju piesaiste dod lielu ieguldījumu, jo, pateicoties viņiem, bieži vien tiek sasniegti labi rezultāti.

Vairāk par KHL aktualitātēm iespējams uzzināt portālā focus.lv