Kriminālziņas – viss aktuālais par noziegumiem un to atklāšanu

KriminālziņasDiemžēl arī kriminālziņas ir viens no ziņu spektriem, kas pieejams gan laikrakstos un dažādos televīzijas raidījumos, gan internetā. Tā ir būtiska informācija, jo palīdz cilvēkiem gan būt uzmanīgākiem, gan pasargāt sevi un savus tuviniekos no nelaimēm. Piemēram, šobrīd viena no iemīļotajām noziedznieku metodēm ir krāpniecība pa telefonu, kas visvairāk skar tieši gados vecākus cilvēkus.

Sabiedrības informētība par šādiem gadījumiem ļauj cilvēkiem kļūt uzmanīgākiem un neļaut sevi piekrāpt. Tāpat kriminālziņas ļauj iesaistīt sabiedrību dažādu noziegumu atklāšanā – ar to palīdzību tiek uzrunāti potenciālie aculiecinieki. Nav noslēpums, ka tieši aculiecinieku liecības ļoti atvieglo policistu un izmeklētāju darbu.

Jāatzīst gan, ka noziedzības līmenis Latvijā pagājušā gada laikā kopumā ir samazinājies, tomēr par 36% ir pieaudzis sevišķi smagu noziegumu skaits, kas nebūt nav iepriecinošs rādītājs, tāpat palielinājies ar narkotikām saistīto noziegumu skaits. Ņemot vērā, ka Latvijā trūkst labi sagatavoti policisti, noziegumus laikus apturēt vai atklāt ir grūtāk.

Viena no iespējām izlasīt jaunākās kriminālziņas ir interneta portāli, kas piedāvā aktuālāko informāciju gan par pašmāju, gan ārzemju notikumiem. Viens no interneta izmantošana plusiem ir ērtā un ātrā informācijas pieejamība. Turklāt, informācija ziņu portālos internetā regulāri tiek atjaunota un papildināta.

Viens no portāliem, kas sniedz iespēju lasīt jaunākās kriminālziņas ir focus.lv. Šajā portālā atspoguļotā informācija ir pārskatāma, viegli uztverama un objektīva.