Kāda apdrošināšana piemērota Tavam spēkratam?

Par auto apdrošināšanu zina katrs, taču ne visiem ir skaidrs, kādos gadījumos tā vajadzīga un kas jāņem vērā, to iegādājoties un izmantojot.

OCTA

OCTA ir sauszemes transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana. OCTA apdrošināšana atmaksā zaudējumus, ko transportlīdzekļa vadītājs ir nodarījis trešās personas veselībai vai īpašumam ceļu satiksmes negadījumā, ko izraisījis viņš. OCTA apdrošināšana ir aktuāla prasība ikvienam spēkratam, kas piedalās ceļu satiksmē

Tiesības saņemt apdrošināšanas atlīdzību ir visiem cietušajiem, kuri nav vainojami ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanā – tātad, ne tikai otra spēkrata vadītājam, bet arī pasažieriem – arī tiem, kuri bijuši transporta līdzeklī, kas izraisījis negadījumu.

Vairāk lasi- https://www.iizi.lv/octa

KASKO apdrošināšana

Vēl viens apdrošināšanas variants ir KASKO apdrošināšana. Šī apdrošināšana kompensē zaudējumus, kas radušies konkrētā auto īpašnieka izraisītā ceļu satiksmes negadījumā vai tad, ja auto tiek apzagta vai nolaupīta. KASKO sedz automašīnas remonta izmaksas. KASKO apdrošināšanas iegāde nav obligāta prasība, tomēr, ja auto iegādāts līzingā vai kredītā, polises iegāde ir obligāta . KASKO apdrošināšana ir pieejama daudzveidīgam transportlīdzekļu klāstam – ne vien vieglajām automašīnām, bet arī kravas automašīnām, autobusiem, traktoru tehnikai, motocikliem.

Atšķirībā no OCTA polises, KASKO apdrošināšana nodrošina plašu risku segumu. Piemēram, standarta KASKO apdrošināšana visbiežāk ietver to zaudējumu segšanu, kuri radušies:

> Citu personu nelikumīgo darbību dēļ;
> Ceļu satiksmes negadījuma rezultātā;
> Dēļ dabas stihiju izraisītajiem bojājumiem

Iegādājoties KASKO, papildus var izvēlēties tieši konkrētajai situācijai un vajadzībām pielāgotus riskus – apdrošināšana var ietvert arī, piemēram, tehnisko palīdzību uz ceļa vai transportlīdzekļa aizvietošanu.

Plānojot pirkt OCTA vai KASKO polisi, būtiski apskatīt vairākus apdrošināšanas piedāvājumus – tikai tā var atrast optimālāko risinājumu.

Kritēriji, kas ietekmē apdrošināšanas polises izmaksas

Kā minēts iepriekš, OCTA un KASKO polišu cena katrā indivduālā gadījumā tiek aprēķināta atsevišķi.

Piemēram, OCTA polises izmaksas ietekmē termiņš, uz kuru apdrošināšana noformēta, transportlīdzekļa pilna masa, vecums un reģistrācijas vieta, transportlīdzekļa īpašnieka juridiskais statuss, kā arī autovadītāja vecums, braukšanas stāžs un vēsture. Nosakot, cik maksā KASKO apdrošināšana, tiek vērtēta arī spēkrata vērtība, noteiktie apdrošināšanas riski un pašriska apmērs.