Kā pareizi nomērīt logus

Kā pareizi nomērīt logus? Šis jautājums kļūst svarīgs, kad esat izlēmuši par labu logu maiņai. Lai jaunie PVC logi precīzu atbilstu un iederētos jūsu mājoklī ir vēlam ievērot šādas nianses:

Loga ārējie izmēri:

Ir ļoti būtiski nomērīt loga ailes izmērus iekšpusē visās vietās – vidū, augšā un apakšā pa horizontālo līmeni un vidū labajā un kreisajā malā vertikālajā līmenī. Lai redzētu reālos izmērus ir jānoņem nost vecā loga apšuvums, jo tikai šajā stāvoklī  ir atklāta visa vecā loga konstrsukcija un tas ļauj mums redzēt kāds izskatās loga rāmis.

Kalkulējot loga ārējos izmērus būtu nepieciešams ņemt vērā 6 mm pielaides visos izmēros, jo ir nepieciešams atstāt šādu spraugu loga montāžas elementiem. Jūsu jaunais PVC logs no tā daudz mazāks nekļūs un šīs spraugas vēlāk tiks nosegtas ar apdares elementiem.

Loga biezums:

Parasti loga biezums nav īpaši variējams un ir pieejams standarta biezumos, kas ir atkarīgi no PVC logu profiliem. Lielākaj;ā daļā gadījumu tie ir 70 mm biezi. Gadījumā, ja tiek izmantoti savādākas konstrukcijas logi nekā parastie veramie logi, logu biezums var būt biezāks. Piemēram bīdāmo logu gadījumā tas noteikti būs lielāks. Loga ailes pēc loga montāzas darbu pabeigšanas tiks apdarinātas, piemēram izmantojot precīzi piegrieztas iekšējās un ārējās palodzes.

Mērot logus vai durvis atcerieties!

Noteikti ir vieglāk uzstādīt nedaudz mazāka izmēra durvis vai logus un pēc tam pievienot apdares elementus, kas nosedz montāžas elementus, nekā pasūtīt pārāk lielu PVC logu vai durvis un tad mēģināt piemērot ēkas konstrukcijas šis lielākajam izmēram.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka šie ieteikumi ir tikai vadlīnijas un katrs gadījums ir īpašs. Pirms logu un durvju pasūtīšanas iesakām izsaukt Divikoki meistaru, kas nomērīs jūsu logu vai durvis un ieteiks optimālo variantu risinājumam. Divikoki meistari to izdarīs bez maksas!

PVC logi, logi