Jaunumi, kas jāzina par planšetdatoriem!

asusshop.lv datoru interneta veikalsSkārienjūtīgais planšetdators ir viedtālrunim līdzīga ierīce (tikai izmērā lielāks), kuram displejs, shēmas un baterija iebūvēta kopā vienā vienībā. Tie parasti ir aprīkoti ar dažādiem sensoriem, piemēram, ar iebūvētu kameru, mikrofonu, akselerometru un skārienjūtīgajiem sensoriem ekrānā, liekot ekrānam reaģēt uz pieskārieniem. Tie var ietvert arī fiziskas pogas, kas paredzētas galveno funkciju kontrolēšanai, piem., skaļuma kontrolēšanai. Lai arī pēc izskata līdzīgi viedtālruņiem, planšetdatori izmēra ziņā ir lielāki nekā viedtālruņi – vidēji ar 7 collu (18 cm) ekrāna diagonāli.

Android Os planšetdatori un iPad strādā, lietojot mobilo operētājsistēmu (OS), kuru izmanto arī mūsdienu viedtālruņos, tāpēc tie strādā pēc tāda paša principa, kā viedtālruņi. Lai arī mobilā operētājsistēma nesniedz iespēju izmantot visu programmnodrošinājuma klāstu, tā ļoti labi der pamata darbību veikšanai: interneta lietošanai, e-pastu apmaiņai, e-grāmatu lasīšanai, spēlēm u.c. Tikmēr Windows planšetdatoru modeļi tiek iedalīti: Windows 8 un Windors RT OS, kas ir izstrādāta tieši mobilajām ierīcēm). Abas Windows operētājsistēmas ir radītas, lai perfekti strādātu uz planšetdatoriem – garantējot ērtu kontroli pār ierīci un teicamu lietotāja interfeisu caur skārienjūtīgo ekrānu.  Windows planšetdatori viemēr izceļas, kad ir svarīga produktivitāte. Daži Windows 8 planšetdatori ir diezgan jaudīgi, lai ļoti labi tiktu galā ar galvenajiem pamata datora uzdevumiem.

*Planšetdatoru izteiktākās priekšrocības: Kompakti savā izmērā; Ļauj lietot neskaitāmas aplikācijas; Lieliski noder laika kavēšanai – spēlēm, video, mūzikas atskaņošanai; Teicams palīgs darba cilvēkiem – dodoties izbraucienos viegli paņemt līdzi, ērti veikt piezīmes sapulcēs; Moderni pēc izskata u.c.

Planšetdators, gluži kā viedtālruņi, savienojas internetam lietojot mobilos tīklus vai WiFi. Tā kā planšetdatori tiek pieskaitīti pie mobilajām ierīcēm, tie ir tik pat ērti lietojami kā viedtālruņi, proti, tos var zibenīgi sagatavot darbam un, ņemot vērā uzstādījumus, ar tiem var uzreiz sākt lietot internetu vai aplikācijas. Planšetdatora īpašnieks var lejupielādēt un atjaunot jau ražotāja iestatītās aplikācijas (kalendāru, plānotāju, video, foto rediģēšanas programmas u.c.) ar simtiem citu atšķirīgu aplikāciju, kas darbu ar planšetdatoru padara daudz reiz aizraujošāku.

Mūsdienu planšetdatori pieejami ļoti atšķirīgās cenu kategorijās, sākot no 50 – 60 eiro par standarta modeļiem līdz pāris simtiem eiro par jaudīgākiem un funkcionālākiem modeļiem ar jaudīgu akumulatoru, plašāku programmu klāstu u.tml.

Apskaties datoru un planšetdatoru īpašo piedāvājumu Asusshop.lv!