Kā izvēlēties ātrāko un kvalitatīvāko interneta provaideri?

Interneta provaideriMūsdienās, attīstoties tehnoloģijām, interneta provaideru skaits ir trīskāršojies, to piedāvājumi kļuvuši izdevīgāki, kvalitatīvāki un pieejamāki ne vien pilsētu iedzīvotājiem, bet arī attālu lauku reģionu iemītniekiem.

Ja esat izlēmis pieslēgt internetu, bet nevarat izlemt, kuru interneta provaideri izvēlēties, Jums vajadzētu izvērtēt sekojošos kritērijus: cena, ātrums, savienojuma kvalitāte un pieslēguma veids.

Cena

Viens no būtiskākajiem rādītājiem interneta provaidera izvēlē ir cena. Jūs noteikti nevēlaties pārmaksāt par interneta pieslēgumu. Pirms izvēlēties pieslēgumu, Jums būtu jāizvērtē, cik daudz naudas līdzekļu esat gatavs atvēlēt interneta maksājumam. Kad būsiet izlēmis, cik esat gatavs maksāt, rūpīgi izpētiet katra interneta provaidera piedāvātos tarifus. Cena būs augstāka, ja vēlaties izmantot neierobežotu internetu ar maksimālo ātrumu.

Ātrums

Ja internets ir vajadzīgs darbam, tad viens no svarīgākajiem kritērijiem Jums noteikti būs ātrums.  Ja Jums ir nepieciešams ātri lejupielādēt un augšupielādēt failus, tad Jums ir nepieciešams lielāks ātrums. Viens no populārākajiem un ātrākajiem interneta provaideriem Latvijā ir Lattelecom. Šis uzņēmums piedāvā internetu ar ātrumu līdz pat 500 Mbit/s

Savienojuma kvalitāte

Ja dzīvojat pilsētā, tad savienojuma kvalitātei jābūt labai. Bet, ja Jūsu dzīvesvieta atrodas lauku reģionā, tad tā savienojums varētu būt vājāks. Tāpēc, lai nepārmaksātu un izvēlētos sev piemērotāko interneta pieslēgumu, Jums nepieciešams izpētīt pārklājumu kartes, kā arī painteresēties par konkrētā uzņēmuma atsauksmēm.

Pieslēguma veids

Viens no aspektiem, izvēloties interneta provaideri ir pieslēguma veids. Latvijā pašlaik tiek piedāvāti sekojoši pieslēgumi:

  • Mobilais internets;
  • Kabeļinternets;
  • Satelītinternets;
  • DSL internes;
  • Optiskais internets

Pirms pieslēgt internetu apdomājiet, vai internetu lietosiet regulāri, kā arī, vai Jums ir nepieciešams maksimālais ātrums. Ja internets nepieciešams arī ārpus mājas, izdevīgāks būs mobilais internets. Visi šie kritēriji ir savstarpēji saistīti, kas arī noteiks, kurš interneta pieslēguma veids Jums ir visizdevīgākais un piedāvās kvalitatīvu un ātru pieslēgumu!