Attālinātā iepirkšanās interneta veikalos

Interneta veikali - attālināta iepirkšanāsNereti daudzi izvēlas iepirkties interneta veikalos, jo tur piedāvātās preces ir par zemākām cenām nekā, piem., tuvākajā lielveikalā. Arī izvēle ir daudz plašāka un pati iepirkšanās online ir ātra un ērta. Bet, tā kā iepirkšanās notiek attālināti, preci klientam piegādā ar kurjera, pasta vai kāda cita servisa starpniecību, par ko vairumā gadījumu ir jāmaksā. Ko būtu jāzina par piegādes izmaksā?

Preču piegādes īpatnības Latvijā un ārvalstīs

Latvijas interneta veikali piedāvā patiešām lielisku iespēju iegādāties lētas un kvalitatīvas preces un it īpaši šie pirkumi ir izdevīgi, ja par to piegādi nekas nav jāmaksā. Ļoti daudzi veikali piedāvā bezmaksas piegādi Rīgā, savukārt pārējā Latvijas teritorijā, atkarībā no preces vērtības, svara un vietas kur tā jānogādā, tiek piemērotas piegādes izmaksas.

Tomēr daudzi pārdevēji mēģina arī pārējiem Latvijas iedzīvotājiem piegādāt preces bez maksas. Piemēram, Latvijas lielākais interneta veikals 1a.lv piedāvā bezmaksas piegādi uz DPD Paku Bodes punktiem pa visu Latviju. Vienīgais ar ko jārēķinās, izvēloties šo piegādes veidu – prece nevar būt smagāka par 20 kg un tai jāatbilst noteiktiem izmēriem, ar kuriem sīkām var iepazīties 1a.v mājas lapā vai DPD kurjerpasta mājas lapā.

Savukārt, ja pircējs izvēlas iepirkties ārzemju interneta veikalos, jārēķinās, ka piegādes izmaksas bieži vien ir diez gan augstas. Vēl noteikti jāņem vērā fakts – ja tiek izmantoti tādas valsts interneta veikali, kas ir ārpus Eiropas Savienības (ES), pircējam būs jāsamaksā nodokļi par iegādāto preci.

Kādi ir nodokļi jānomaksā iepērkoties ārpus ES?

  • Ja sūtījuma vērtība no juridiskas personas ir lielāka par 22 eiro, bet no fiziskas personas – 45 eiro, tad jāapmaksā pievienotās vērtības nodoklis, kas ir 21% no sūtījuma vērtības;
  • Precē, kuru vērtība ir lielāka par 150 eiro, tiek piemērots muitas nodoklis;
  • Muitas nodoklis precēm, kuru vērtība ir cenu amplitūdā no 150.01 eiro līdz 700 eiro, tiek piemērots muitas nodoklis 2.5% apmērā, savukārt dārgākām precēm nodoklis tiek piemērots atkarībā no konkrētās preces.

Pirms iepirkšanās ārzemju veikalos vienmēr vērts parēķināt cik izmaksās prece kopā ar piegādes izmaksā, jo var atklāties, ka daudz lētāk to pašu lietu iegādāties tepat Latvijā.