Iepazīšanās internetā

2Pastāv ļoti daudz iespēju kā cilvēki var iepazīties. Sākot no dažādu publisku pasākumu apmeklēšanas vai vienkārši pasēdēšanas draugu un paziņu lokā, un beidzot ar iepazīšanās portālu izmantošanu. Atklāti sakot, lai iepazītos ar citiem, nav nepieciešams reģistrēties speciālos portālos. Pietiek ar sociālo tīklu lietošanu, kurus Latvijā un pasaulē kopumā lieto miljoniem cilvēku, turklāt liela daļa no tiem ir atvērti cilvēki, kuri nebaidās no iepazīšanās ar jauniem cilvēkiem.

Komunikāciju laikmets.

Mēs dzīvojam laikā, kad komunikācija tiešsaistē  ir tik pašsaprotama lieta, kā agrāk telegrammu izmantošana. Interneta attīstība pēdējos gados ir tik ļoti augusi, ka lietošanas izmaksas un viss, kas saistīts ar to, ir kļuvis pieejams jebkuram planētas iedzīvotājam. Šis aspekts arī veicinājis dažādu komunikācijas tīklu veidošanu, lai atvieglotu un paātrinātu cilvēku saziņu savā starpā. Iepazīšanās internetā ir interesanta nodarbe, jo ir iespēja iepazīt citas kultūras un temperamentus kaut vai tikai rakstot vēstules un skatoties fotogrāfijas.

Iepazīšanās portāli.

Pirms 10 gadiem, kad sāka attīstīties dažādi sociālie tīkli, tie sāka parādīties tik pat daudz cik sēnes no lietus. Liela daļa konkurenci neizturējušo vietņu pazuda, un vietā nāca jaunas, taču bija arī tādas, kas lietotājus noturēja ilgus gadus un turpina pildīt savas funkcijas vēl joprojām. Sabiedrībā joprojām valda mīts, ka iepazīšanās portāli ir tas pats, kas dažāda seksuāla rakstura interneta vietnes un tajos var atrast vieglu un ātru izklaidi vienam vakaram. Protams, ka šādas vietnes pastāv, taču tie, kas ar šo iepazīšanās biznesu nodarbojas nopietni, izslēdz iespēju, ka kāds viņu vietnē nodarbojas ar seksuāla rakstura piedāvājumiem.

Drošība.

Sabiedrībā daudz tiek runāts par personas drošību internetā – sākot ar sensitīvajiem datiem un beidzot ar personu kā tādu. Ja esat izvēlējies piereģistrēties kādā iepazīšanās portālā, svarīgi ir izvērtēt lapas kvalitāti un iepriekš izlasīt atsauksmes par šo vietni. Nopietnas iepazīšanās vietnes, nekad nepieļaus neatļauta satura publicēšanu un viltus profilu veidošanu, kas varētu izraisīt dažādas nepatīkamas situācijas nākotnē. Par vietnes nopietnumu un nolūkiem var spriest arī pēc cilvēkiem, kas tajā reģistrējušies. Apskatot citu profilus var spriest par to cik nopietni ir personas nolūki – atrast otro pusīti vai vieglu izklaidi vienam vakaram.

Iepazīšanās vietnes.

Arī Latvijā var atrast dažādus iepazīšanās portālus. Viens no tiem ir www.paris.lv, kas piedāvā saviem lietotājiem atrast otro pusīti un nodibināt ģimeni. Šajā vietnē viens no reģistrēšanās soļiem ir speciāli psihologu izveidots tests, kuru aizpildot ir vienkāršāk atrast cilvēkus, ar kuriem iepazīties, jo jautājumi atklāj personas dziļāko būtību. Izanalizējot šo testu var iepazīt daudzās personas šķautnes – hobijus, intereses, dzīves uzskatus, principus un daudz ko citu. Šādi testi ne tikai palīdz vieglāk sameklēt cilvēkus, kuri atbilst viens otram, bet arī palīdz atklāt to, cik nopietni persona uztver iepazīšanos ar citiem un iepazīšanos internetā kā tādu.

Drosme.

Nenoliegsim, ka iepazīšanās citiem sagādā grūtības, dēļ kautrīguma. Internets ir vide, kurā kautrīgums nepastāv – cilvēkiem ir vieglāk kontaktēties ar citiem, ja tos neredz. Interesanti, bet tas ir fakts. Kad personas netiekoties ir iepazinušās tuvāk un nolēmušas satikties aci pret aci, neveiklības moments noteikti būs, taču būs vieglāk uzsākt sarunu un turpmākais variants nevis izgāzīsies, bet iespējams nesīs augļus. Ja arī abu cilvēku starpā neuzplauks mīlestība, nav izslēgts, ka šie cilvēki kļūs par labiem draugiem un turpinās komunicēt.