Siltā un aukstā gaisa ventilatori

ventilatoriVentilators pēc būtības ir ierīce gāzu pārveidošanai un to izmanto kā sadzīvē, tā arī dažādās iekārtās un sabiedrisko un ražošanas būvju, telpu ventilācijai. Pastāv vairāki ventilatoru veidi, atkarībā no to uzbūves, gaisa ražības, spiediena noturības un citām īpašībām.

Ventilatori iedalās:

  • Aksiālie – relatīvi mazi izmēri, mazs maksimālais spiediens.
  • Centrbēdzes– lielāks maksimālais spiediens, ieejot darba ratā gāze maina virzienu, tiem ir lielāki izmēri nekā aksiālajiem ventilatoru veidiem.

Ikdienā visvairāk saskaramies ar aksiālajiem ventilatoru modeļiem. Tie ir plaši izplatīti dažādās dzesēšanas sistēmās, piem., datoros un automašīnās. Tikmēr parasti vārds „ventilators” cilvēkiem asociējas ar siltā vai aukstā gaisa ventilatoru, kas vai nu sasilda vai patīkami atvēsina.

Ja ziemā par mājokļu siltumu parūpējas apkure un siltā gaisa ventilators jeb gaisa sildītājs nepieciešami tikai kritiskos brīžos, tad vasarā bez laba ventilatora laikam neiztikt. Kamēr ikdienas lietošanai cilvēki parasti iegādājas atvērtā korpusa aksiālos ventilatorus (jeb vienkāršākiem vārdiem – parastos galda vai statīva ventilatorus), tad dažādās sabiedriskās vietās, piem., skolās, kafejnīcās, lielveikalos, tāpat arī rūpnīcās un citās tamlīdzīgās vietās visas ēkas ventilāciju veic centrbēdzes ventilatori, kas var būt iebūvēti jumtā, sienās u.tml.

Kā lai izvēlas ventilatoru un kur to izdevīgāk iegādāties?

Pirms ventilatora iegādes pirmais, kas jāņem vērā – kur šo ventilatoru paredzēts lietot, proti, lielā vai mazā telpā? No tā jau varēs izsecināt, cik liela diametra ventilators nepieciešams. Savukārt no ventilatora lieluma jau var spriest par elektroenerģijas patēriņu – jo lielāks, jo vairāk jaudas patērēs. Tikmēr par visefektīvākajiem tiek uzskatīti ventilatori ar uz vienu pusi izliektām lāpstiņām, bet vēl labāk, ja šīs lāpstiņas ir arī mainīga lieluma.

Ventilatorus var iegādāties gan vietējos sadzīves preču veikalos vai arī ikviens var izmantot ērtāku pieeju – iegādāties ventilatorus interneta veikalos. Latvijā interneta veikalu ir patiesi daudz un to uzskaite aizņemtu ļoti ilgu laiku, bet jāsaka, ka viens no populārākajiem un apgrozījuma ziņā lielākajiem interneta veikaliem Latvijā ir www.1a.lv.

Interneta veikals www.1a.lv saviem klientiem piedāvā: labāko ražotāju preces ar garantiju; draudzīgas cenas; iespēju iegādāties preces līzingā un preču piegādi veic pa visu Latviju. Veikals izceļas arī ar augsta līmeņa klientu apkalpošanas servisu, ko pierāda lielais klientu skaits un vairāk kā 8000 fanu www.1a.lv sociālā tīkla facebook lapā.